Freediving

Bělehrad zná vítěze první disciplíny

Dnes se v Bělehradě na AIDA Mistrovství světa ve freedivingu 2015 plavalo finále dynamické apnoi bez ploutví. V mužské soutěži získal titul Mistra světa polský závodník Mateusz Malina - 214 metrů, obhájce titulu Goran Čolak z Chorvatska obsadil až třetí příčku - 200 metrů. Na druhém místě skončil překvapivě Alexander Bubenchikov z Ukrajiny - 205 metrů. V ženách došlo k velkému překvapení, kdy Natalia Molchanová byla diskvalifikována pro blackout a vítězství si senzačně odnesla britská závodnice Alice Hickson - 174 metrů.
25. 6. 2015

V ženském velké finále byly hned tři červené karty znamenající diskvalifikaci. Kromě již zmiňované světové rekordmanky Natalie Molchanové z Ruska se také diskvalifikace týkala její krajanky Taťiany Zemské a australanky Amber Bourke. Stříbro tak získala Katarina Zubcic z Chrovatska - 161 metrů a bronz Magdalena Solich z Polska - 146 metrů. Polský tým tak zatím vede i pořadí zemí ze ziskem dvou medailí před Chorvatskem, které má shodný počet medailí ale nižších hodnot.
V mužském finále A obdržel červenou kartu pouze německý závodník Robert Woltmann.

DNF - Výsledky finálových rozplaveb ženy

DNF - výsledky finálových rozplaveb muži

Zítra se plave finále dynamické apnoi s ploutvemi. V této disciplíně máme i české zastoupení. Finále B o 9. - 16. respektive 15. místo poplave Kamil Vyštejn. Start jeho finále je v 11:15.