Skoky do vody

Finalisté O'Neill Czech Freeski Tour 2020 létali netradičně do vody

Konec školního roku nebyl jenom ve znamení předávání vysvědčení, ale také poslední zastávkou letošního ročníku O'Neill Czech Freeski Tour 2020. Trochu netradičně jsme se ze zasněženého Špindlerova Mlýna, kde nám závod zrušil zákeřný koronavirus, přesunuli do teplejšího ročního období.

V Acrobat parku ve Štítech u hostitele Aleše Valenty jsme našli parádní zázemí pro poslední zastávku – finále ČP a historicky první závod v Big airu v rámci série Českého poháru. Počasí nám přálo, teploty byly ryze letní a sluníčko se tu a tam schovalo za mraky, zkrátka parádní podmínky pro letní freeskiing – skoky do vody.

Otevřeny byly tradičně hned 4 kategorie – děti do 15 let, junioři, muži a ženy. Závod plynule navazoval na soustředění české freeski reprezentace a náboru nových dětí do oddílu, proto se na závodě objevilo i několik nových tváří.

Mezi dětmi bral první flek Elias Kiszka, který s námi poctivě jezdí na všechny závody. Juniorskou kategorii opanoval suverén let minulých – Štěpán Hudeček. V mužské kategorii hlásí velký návrat veterán a zkušený závodník Robin Holub a mezi zástupkyněmi něžného pohlaví dominovala Terka Korábová.

Závod ve Štítech byl tedy netradičním vyvrcholením letošního českého poháru ve freeski O'Neill Czech Freeski Tour 2020 a nám bylo milou povinností vyhlásit i celkové vítěze letošního ročníku: