CRANKWORX 2020 Innsbruck - videa

CANKWORX Innsbruck odstartoval v červnu 2017 jako součást CRANKWORX World Tour. Od té doby se Innsbruck stal domovem některých z nejvíce vzrušujících a vizuálně ohromujících okamžiků v historii CRANKWORX. Festival je nejvíce „městskou“ zastávkou na CRANKWORX World Tour a do tohoto slavného evropského města přivádí nejlepší světovou špičku, aby si vychutnala velké hory, jedinečnou kulturu a rostoucí bikovou scénu. CRANKWORX Innsbruck bude hostit světové elitní jezdce na horských kolech v pěti disciplínách: Dual Slalom, Pump Track, Speed ​​& Style, Slopestyle a Downhill.

Největší světový festival horských kol

Emil Johansson na vrcholu po vítězství ve Slopestyle Goldu

Emil Johansson je opět na vrcholu. Mladý švédský jezdec dnes pokračoval ve své vítězné sérii v Crankworx Slopestylu, když zvítězil v závodě v Innsbrucku. Ačkoli jeho vítězství od sebe dělí více než rok – Red Bull Joyride, srpen 2019, Crankworx Rotorua Slopestyle, březen 2020 a nyní, o šest měsíců později, Crankworx Innsbruck Slopestyle – jeho nadvláda je nepopiratelná. Ale i přes to, že nyní vyhrál každý závod Crankworx Slopestyle, který šel vyhrát, touha po dalších vítězství byla tím hnacím motorem, který dostal Johanssona na vrchol. Extrémy, které Johansson zažil, odpovídaly atmosféře dne.

14 pozvaných jezdců strávilo den bojem nejen mezi sebou samými a se svými vnitřními démony, ale také s živly. Mnozí byli nuceni počkat, až se vítr uklidní, než se mohli vrhnout na trať. Spousta z nich si po projetí cílovou čárou poklepala na srdce rukama. Úleva z toho, že projeli cílovou čárou, byla zřejmá. A tak do toho šel na krev. Jízda 21letého jezdce přes osm posuzovaných triků zahrnovala 360 windshield wiper/360 tailwhip na downwhip, oppo truck driver na downside whip na whale tail a oppo 360 tailwhip na topside barspin při finálním jumpu.

„Emil byl dneska opět naprosto úžasnej,“ řekl Tomas Lemoine, který zakončil svůj den na druhém místě. „Jsem nadšený, že jsem se dostal na bednu.“ Nyní se budu opět soustředit na Speed ​​& Style.“ Francouz dnes předvedl parádní jízdu poté, co předcházející večer skončil na stupních vítězů v závodě Pump Track. Jako jeden z mála jezdců na Slopestylu, který soutěží v jiných disciplínách, se bude snažit pokračovat v této jízdě plné elánu i dnes ve Speed ​​& Stylu. Lemoine získal po skvělé, čisté první jízdě 90 bodů. Protože se jednalo o poslední dva bikery, kteří dojíždeli druhé jízdy, po poradě s Emilem se rozhodl, že na místo toho, aby to tlačil na prvenství, zajede si „vítězné kolečko“. Druhý jezdec Red Bullu, a u mnoha lidí velmi oblíbený díky svému osobnímu stylu, tak zakončil svou jízdu na bedně. „Jsem strašně šťastný, protože jsem pokazil svojí první jízdu,“ řekl Erik Fedko, který si vylepšil svojí první jízdu na 41,66 bodů a zakončil tak svůj den s 88 body. Celkově lze říct, že atmosféra mezi jezdci Slopu odrážela atmosféru celého festivalu. I když na místě nejsou žádní diváci, kteří by je hnali vpřed, jezdci se shodli, že jsou rádi, že jsou zpět.

3. Paula Zibasa (LAT)

Adrien Loron v čele silného francouzského cyklistického týmu se dvěma zlatými medailemi v Pump Tracku & Dual Slalomu v Crankworx Innsbruck!

Loron zvítězil v těsné bitvě, kterém jsme již byli mnohokrát svědky na Crankworx závodištích po celém světě. Chaney Guennet ve skutečnosti obsadil dvakrát první místo na Pump Tracku v Innsbrucku v předešlých ročnících (2017 a 2018), zatímco Loron zvítězil doposud pouze jednou (2019). Pokud jde o ženy, některé talentované místní jezdkyně tvrdě bojovali, aby zvítězili v mixu nejlepších mezinárodních jezdců. Bernard a Němka Kathi Kuypersová vybojovali první místo, přičemž francouzský jezdec bral prvenství za obě kola. Třetí místo obsadila místní jezdkyně Paula Zibasová, která na této náročné trati také získala v Crankworx své první umístění na bedně.

Vzrušení, nezdary a jízda na kole s přáteli – duch Crankworxu je s plnou parádou zpět v Innsbrucku a rakouský festival tak korunoval své první šampiony pod slunnou oblohou, obklopenou zasněženými rakouskými Alpami. „Je opravdu skvělé moct opět závodit. Užívat si hory a jezdit na kolech s přáteli,“ řekl Adrien Loron, který v dnešním Dual Slalomu v Innsbrucku ukořistil mezi muži vítězství. U žen bylo dnešní vítězství pouze pokračováním řady parádních výkonů. Bývalá mistryně světa v Downhillu (2012), závodnice EWS, Morgane Charrová, zakončila sezónu v ženské kategorii endura s nejvyšším celkovým počtem bodů po třech závodech na první příčce. Dnešní zlato pro ni bylo třešničkou na dortu.

3. Luana Chereches (ROU)

Rakouské duo David Trummer a Valentina Höllová uzavřeli Crankworx Innsbruck 2020 vítězně a z Downhillu si odnášejí zlaté medaile!

„První pořádný mezinárodní big race,“ řekla 18letá bikerka, které bude v prosinci 19 let. „Jsem fakt nadšená.“ Vedení po závěrečném sjezdu a v cíli ji vyhodilo do horkého křesla. Ale vzhledem k tomu, že do boje ještě mohly zasáhnout tři těžké soupeřky, včetně Tracey Hannahové, která tento podnik třikrát vyhrála, napětí bylo obrovské. Nakonec měla Hannahové na Rakušanku ztrátu +0,951 a to ji odsunulo na druhou příčku. Třetí skončila francouzská riderka Morgane Charreová, která již získala zlatou medaili v Dual Slalomu ze začátku týdne.

Po ženách se na trať vydala mužská špička. Trummerova rychlá jízda vytlačila Američana Charlieho Harrisona z prvního místa, ale stejně jako Höll, ani on neměl prvenství zdaleka jisté, neboť Mick Hannah, Ed Masters, Laurie Greenlandová a Brook Macdonald se na trať teprve chystali. Ale jeho čas nakonec stačil – poslední čtyři ho nedokázali překonat. „Je skvělé zde vyhrát,“ řekl 26letý jezdec, který se v tomto závodě v roce 2018 umístil na 14. místě. „Bez domácího publika, ale stále doma.“ Je to nejhezčí místo, kde jsem mohl vyhrát.“ Stejně se cítila i Höllová, která řekla, že závodit doma a být zpět se svými vrstevníky a posádkou, je něco speciálního. Za Trummerem se s časem 2:50,73 umístil Masters, a Harrison zakončil svůj den na třetím místě.