Lyže, snowboard

Velkolepý start sezony v Hakubě v Japonsku!

Na první akci sezony 2020 se závodníci předvedli! Úplné výsledky a přehrávky jsou nyní k dispozici!

Hakuba, Japonsko – 21. ledna 2020 – Bájné údolí Hakuba v Japonsku přivítalo čtyřicet jedna nejlepších lyžařů a snowboardistů na první zastávce Freeride World Tour 2020. Sportovci a sportovkyně soutěžili ve výborných podmínkách a na hravém terénu místa konání – „South Bowl“. V obtížných podmínkách na začátku sezony chtěli závodníci konečně otestovat své dovednosti na první z pěti zastávek Tour.

Snowboard muži

Šampion Freeride World Tour 2019 Victor De Le Rue (FRA – 1. místo) byl v dobré formě a svou vítěznou jízdu odstartoval obrovským backflipem s hladkým backsidem 360 k pillow tap. Rozhodčí mu udělili 83,67 bodu, což je dost na to, aby se dostal na nejvyšší příčku stupně vítězů Snowboard Men. Victorův výborný vstup do roku 2020 jistě signalizuje jeho záměr vyhrát druhý světový titul. Po prudkém nástupu s big airy se k němu na stupni vítězů připojili Nils Mindnich (USA – 2. místo) Elias Elhardt (GER – 3. místo).

Victor De Le Rue: „Jsem skutečně nadšený! Začal jsem dobrým trikem, druhým backflipem sezony, a šlo to fakt dobře! Podařilo se. Po zbytek dráhy jsem chtěl jít doprava a propásl jsem to, tak jsem šel doleva a byla to improvizace.“

Lyže muži

Veterán Ski Men a dvojnásobný mistr světa Drew Tabke (USA – 1. místo) neměl problém držet se svého plánu, a to i při náročné viditelnosti ve vrcholové části místa konání. Hladký a bezstarostný styl, který je pro něj typický, se naplno projevil, když zahájil svůj vítězný běh spojením dvou transferů s plným rozpětím křídel s masivně se vznášejícím backflipem, stejně jako u Victora De Le Rue. Tabkeho běh s 89,67 body byl jeho prvním vítězstvím od roku 2016 v Chamonix a těsně zvítězil nad akčními triky Hanka Bilouse (NZL – 2. místo) a obrovským backflipem Reine Barkereda (SWE – 3. místo).

Drew Tabke: „Úžasný den! Právě jsem vyhrál Japonsko, takže se cítím úžasně! Japonsko je snová záležitost... důvod, proč pořád soutěžím, jsou destinace jako tahle, prostě neuvěřitelný!“

Lyže ženy

Čtyřka v roce 2019, Hedvig Wessel (NOR – 1. místo), získala vítězství pro Ski Women díky neohrožené vzdušné hře a obrovskému postupu v kategorii. Poté, co Hedvig čistě pokořila svůj skromný první cliff drop, udělala jeden z největších backflipů dne pro jakoukoli kategorii, který ji s jistotou katapultoval na zasloužené místo na stupni vítězů. Úřadující mistryně světa Arianna Tricomi držela laťku vysoko jako vždy (ITA – 2. místo), přičemž Elisabeth Gerritzen (SUI – 3. místo) si rovněž vybojovala místo v první trojce.

Hedvig Wessel: „Je úžasné jasně vyhrát a skončit s první událostí!“ Je to vždy tak vyčerpávající, ale skončit už teď a se všemi slavit je tak cool!“

Snowboard ženy

Šampionka ve snowboardu z roku 2019 Marion Haerty (1. místo FRA) zahájila boj o světový titul roku 2020 velmi vydařenou jízdou. Její běh představoval čtyři plynulé airy, plynule přecházející otáčky a sebevědomý výběr linie shora dolů. Michaela Davis-Meehan (AUS – 2. místo) a Erika Vikander (USA – 3. místo) se připojily k Haertyové na stupních vítězů k završení této kategorie.

Marion Haerty: „Moc mě to bavilo! Sníh byl opravdu lepší, než jsem si představovala. Vítězství v první etapě sezony je velmi uspokojující, zejména proto, že jsem byla na jejím začátku unavená a obávala jsem se závodů. Zaměřila jsem se jen na zábavu a fungovalo to.“

Po skvělém zahájení sezony v japonské Hakubě s vynikajícími výkony ve všech kategoriích nyní účastníci Freeride World Tour zaměřují svou pozornost na Kicking Horse v Britské Kolumbii jako druhou zastávku, která začíná 6. února. Sledujte www.freerideworldtour.com a FWT kanály sociálních médií, kde najdete informace o aktuálních událostech a novinky o závodnících!

Text a foto: quattro media GmbH