Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde Úvod » Země » Horolezectví » Akce » Akce, reportáže » Festival Hory a Mesto 2007 - výsledky soutěží

Festival Hory a Mesto 2007 - výsledky soutěží

Dnes večer skončil v Bratislavě 8. ročník festivalu Hory a Mesto a již jsou známy výsledky filmové soutěže.
Festival Hory a Mesto 2007 - výsledky soutěží

Filmovej prehliadky 8. ročníka festivalu Hory a mesto sa zúčastnilo 45 filmov z 9 krajín (Nemecko, Kanada, USA, Francúzsko, Česká republika, Poľsko, Veľká Británia, Rakúsko a Slovensko). V tomto roku sa súťažnej filmovej prehliadky zúčastnilo 11 slovenských filmov. Cena pre amatérsky film je novinkou tohtoročného festivalu. Filmová porota v zložení Martin Šperka, Jana Kadlecová, Daniela Chlapíková, Georg Dehghan ocenila filmy v nasledujúcich kategóriách :

Cena v kategórii Skala

E11 (UK, 2006, 41 min, réžia Paul Diffley) : Dramatický príbeh Davea McLeoda zo Škótska s 20-metrovými bolestivými pádmi do čokov na ceste Rhapsody, v súčasnosti najťažšej tradičnej ceste na svete (E11, 8c+) - za autentickú reflexiu posadnutosti lezca svojím vrcholom a vplyv tejto vášne na život jeho blízkych.

Cena v kategórii Zem

Konfliktný tiger (Conflict Tiger, UK, 2006, 61 min, réžia Sasha Snow): Dramatizovaný dokument z Ďalekého ruského východu o tigrovi, ktorý stratil strach pred človekom a rozhodne sa útočiť - za strhujúce spracovanie a dramatický obraz situácie sibírskeho tigra na ďalekom východe, za poukázanie na katastrofálne narúšanie rovnováhy vzťahu človeka a prírody, za pomenovanie širokého spektra enviromentálnej problematiky v postkomunistickej spoločnosti Ruska a za návrat k základnej otázke prežitia o tom, kto je vlastne obeť a kto lovec.

Cena v kategórii Voda (sneh)

Marco – kométa na snehu (Marco the Shooting Star, 2006, 52 min, réžia Bertrand Delapierre): Talentovaný a charizmatický Marco Siffredi ako prvý zosnowboardoval z Everestu normálkou. Po rokoch sa vracia skúsiť šťastie ťažším Hornbeinovým kuloárom zo severu - za autentickú, otvorenú a úprimnú výpoveď nekompromisného a absolútne odovzdaného špičkového snowboardistu.

Cena v kategórii Vzduch

Speed Riding (Francúzsko, 2006, 23 min, réžia Antoine Boisselier) : Speed Riding je nový horský šport, ktorý spája paraglajding s extrémnym lyžovaním a umožňuje tak zlyžovávať neuveriteľne strmé a predtým nedosiahnuteľné zrázy - za sprostredkovanie pocitu lietania a za pripomenutie, že v športe neexistujú limity.

Cena V4

Ski Kordilera 2006 (Slovensko, 2006, 18 min, réžia Rasťo Hatiar): Film o skialpinistickej slovensko-rakúskej expedícii v Bolívii, ktorej cieľom je zlyžovanie najvyšších vrcholov Bolívie - za vtip a nápaditosť zobrazenia slovenskej expedície do Bolívie.

Cena Litfondu

Na hrane (Slovensko, 2006, 28 min, réžia Ľubomír Viluda a Ivan Kršiak) : Polohraný dokument vykresľuje príbeh posádky Drink Team na krnačkových pretekoch. Film o adrenalíne, šialenstve, mužskej (ne)zodpovednosti a láske - za vynikajúce spracovanie príbehu na pozadí krnačkových pretekov a úsmevný pohľad na tradičný slovenský „šport“.

Cena pre najlepší slovenský amatérsky film

Pocit (Slovensko, 2006, 18 min, réžia Braňo Molnár): Športový príbeh zo života pretekárskych a amatérskych jazdcov na horských bicykloch - za sugestívne podanie rýchlych jázd teeneagerov v slovenských horách a osviežujúci pohľad na akčné bicyklovanie a atmosféru pretekov.

Mimoriadna cena poroty

Tibetské vízie (Visioning Tibet, USA, 2006, 60 min, réžia Isaac Solotaroff): Dokument o očnom lekárovi Markovi Liebermanovi, ktorý putuje Tibetom a lieči slepotu - za vysoko humánne posolstvo a citlivo spracovaný pohľad na situáciu Tibeťanov v ich krajine

Cena Grand Prix

Azi(a)mut (Kanada, 2006, 56 min, réžia Olivier Higgins & Mélanie Carrier): Quebecký pár Olivier Higgins a Mélanie Carrier bicykluje 8000 km z Mongolska cez Čínu a Nepál do Indie. Ich púť ich privádza k reflexii o zmysle života a cesty - za profesionálny prístup k nakrúcaniu v náročných podmienkach cesty, za myšlienku cesty, kde nie je dôležitý cieľ, ale objavovanie na ceste k nemu.

Oficiálne vyhlásenie výsledkov festivalu Hory a mesto sa koná 15. 4. o 20.00h v kinosále Palace Cinemas.

Komentáře k článku

Žádné příspěvky. Buďte první, kdo přidá komentář.

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.1 + 43.6) *

Fórum

Tragicka nehoda na Barbore (Potápěčské fórum)

19. 1. 2020 17:14 AnNeumpIX

Smoothly arabic together with the genomic compress RNA to vim a hippopotamus mandarin that subgroups from the agitating …

Cištení suchého obleku (Potápěčské fórum)

19. 1. 2020 11:34 ThomasGroma

saysky pace short saysky træningsshorts til kvinder og <a href="http://www.javanfanavari.com/bogota_hotsprings/…

Tragicka nehoda na Barbore (Potápěčské fórum)

19. 1. 2020 09:29 AaronJaxST

http://lisinoprilly6.com/ - lisinopril http://wellbutrind6j.com/ - buy wellbutrin http://metforminf5h.com/ - metformin g…

Bazar

Prodám úplne nový suchác BARE SB (Potápěčský bazar)

19. 1. 2020 13:04 ThomasGroma

mesa boogie mesa boogie el 34 str 447 duet <a href="http://www.abanose.com/florence_estellmanor/jysk-indf%c3%b8r…

andshar (Horolezecký bazar)

19. 1. 2020 12:17 123

http://drzainabalazzawi.com/services/breast-cancer-symptoms/

Re: Sháním starý vyrazený padák (Parašutismus a Basejump - bazar)

19. 1. 2020 04:59 ThomasGroma

balenciaga womens blackout city extra small leather bag gray from <a href="http://www.editorrd.com/pleak_paden/l…

Seznamka

Hledám spolulezce Olomouc/Zlín (Horolezectví - hledám spolulezce)

19. 1. 2020 19:44 ThomasGroma

blog tagged foret sko skomaker dagestad <a href="http://www.tiemporealvenezuela.com/summerton_kohls/aliexpress-k…

Re: Ahoj, bydlím v Praze rok a hledám spolulezce.D... (Horolezectví - hledám spolulezce)

19. 1. 2020 18:53 ThomasGroma

cembrit plan nr. 21 flint <a href="http://www.simanesaral.com/oilcity_glamis/%c3%a5ben-tr%c3%a6ning-for-alle-uge…

Splulezec/kyne (Horolezectví - hledám spolulezce)

19. 1. 2020 18:18 RobertGENFT

PICRYL The World's Largest Public Domain Source <a href=https://picryl.com/>PICRYL The World's Larg…

Horolezectví, Parašutismus, Potápění, Bungee, Canyoning, Freeskiing, Kajaky, Kiteboarding, Paintball, Rafting, Speleologie