Kajaky, rafting

Devils Extreme Race 2009

V pátek 28.srpna 2009 byla zahájena registrace jezdců na 3.ročník Mezinárodního otevřeného mistrovství České republiky v extrémním kajakingu – Devils Extreme Race 2009.
2. 9. 2009

Celkem se zaregistrovalo 73 jezdců a 5 jezdkyň. Závodů se zúčastnili borci z Čech, Slovenska, Maďarska, Itálie, Rakouska, a Německa. Vyhlášeny byly kategorie K1 muži, C1 muži a K1 ženy. Start závodů se nacházel v obci Loučovice, a startovalo se tradičně ze sedmi metrové rampy nového designu. V sobotu dopoledne byl zahájen kvalifikační závod ve slalomu, který prověřil schopnosti jezdců jak na rampě, tak i na trati, kde bylo přichystáno pár záludností. S ohledem na počet registrovaných a kvalitu jezdců rozhodl ředitel závodu, že do nedělního kayak-krossu postupují všichni jezdci, kteří se zúčastnili kvalifikačního závodu.

Na sobotní odpoledne a večer byl pro návštěvníky a jezdce připraven program v Camp-site, která se společně s kanceláři závodů nacházela na fotbalovém hřišti v Loučovicích. Součástí programu byla vystoupení kapel ZBUBAKY a MUNCHIES, Dj´s a fireshow s ohňostrojem, všichni se bavili až do brzkých ranních hodin. Start nedělního závodu byl naplánován na desátou hodinu. V první rozjížďce si to rozdalo netradičně všech pět žen, za kterými nastoupili borci z kategorie C1. Kategorie K1 muži nastoupila na start po pul jedenácté.

Na závěr Devils víkendu byl připarven závod týmů. Celkem se zaregistrovalo 12 týmů, po třech jezdcích. Cílem je v nejlepším čase zvládnou náročnou trať, vystoupit z lodi, dotknout se bójky, přičemž se počítá čas posledního z týmu. V neděli ve čtyři hodiny odpoledne proběhlo v Camp site slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií. Letošní ročník hostil rekordní počet účastníků, a nakonec i počasí nakonec přálo, žádný z jezdců se vážně neporanil a všichni si akci užili.

Celkovým vítězem kategorie K1 muži se stal Jakub Němec, v kategorii K1 ženy zvítězila Lenka Novotná, vítězem kategorie C1 se stal Jakub Micka. Team race vyhrál tým č. 1 „Dunajovci“ ve složení Honza Lásko, Honza Kolář a Pavel Andrassi.

Na závěr zbývá jen poděkovat sponzorům a partnerům a zejména pak panu Sládkovi, starostovi obce Loučovice, který nám vždy vyšel vstříc a již se těšíme na další spolupráci, protože už teď je jasné, že Devils Extreme Race 2010 nabídne zase něco navíc.