Kajaky, rafting

Krumlovský vodácký maraton 2007

Z Vyššího Brodu a z Rožmberka dnes dopoledne odstartovalo několik set závodníků na kajacích, raftech i pramicích.
13. 10. 2007 Fotek: 45

Jejich cílem byl 36 kilometrů vzdálený Český Krumlov. Letos poprvé se startovalo ve dvou liniích, ale i přesto byla na obou startech velká tlačenice. V 11:10 vyrazily z Vyššího Brodu kajaky a kanoe a o přibližně 5 minut později odstartoval výstřel z děla i závod raftů a pramic. Letošní maraton ale nebyl jen o pádlování. V kempu Pískárna museli všichni závodníci přenést svá plavidla přes přibližně 150 metrů dlouhý úsek, což zejména u pramic nebyla žádná sranda. K vidění byly opravdu zajímavé scény a obdivuhodné výkony, hlavně u ženských posádek.

Dvojice Kamil Mrůzek a Tomáš Ježek v deblkajaku dorazila do cíle za pouhé dvě hodiny a stanovili tak nový traťový rekord v čase 2:02:01 hodiny. Na druhém místě dojela posádka ve složení Petr Jambor a Martin Kolanda v čase 2:02:06 a na třetím místě potom Lars Walter a Mike Marwede z Německa s časem 2:03:37. Kompletní výsledky najdete na adrese : www.krumlovskymaraton.com

Na závěr je potřeba pogratulovat a poděkovat organizátorům za perfektně připravenou akci a popřát jim hodně úspěchů do dalších ročníků.