Kola, BMX, MTB

Královehradeckou 50 vyhrál opět Jan Hruška

Bývalý silniční šampión Jan Hruška, který sbírá už druhou sezonu vavříny na bikových tratích, zvítězil i při nedělním závodě KED Královehradecké 50 ze série Cyklomaraton Tour.
28. 9. 2009

Hruškova vítězství se tuto sezónu už blíží k neuvěřitelnému počtu dvaceti titulů. KED Královehradecké 50 byla v 11 hodin zahájena dlouho očekávaným startovní výstřelem z pistole ředitele závodu Tomáše Pavla, která vyslala na 500 závodníků na tratě dlouhé 56 a 28 km. Závodníci začali okamžitě zběsile šaltovat, vždyť před nimi byl hned první a asi nejprudší kopec celého okruhu, který hned celé startovní pole roztrhal a po zbytek závodu se jelo už jen v malých skupinkách. Ani rozhodující únik Tomáše Vokrouhlíka a Jana Hrušky nikdo nedokázal zachytit.

Trať byla díky suchému počasí bez bahna a tak i dost rychlá a nepříliš náročná, ale ani tak jednoduchý závod se neobešel bez pádů a defektů. Velký počet favoritů se ani nedostal do cíle před budovy takzvaného Expivovaru v Hořicích, kde bylo postavené celé centrum závodu.

Ve vedení vydrželi i ve druhém okruhu Hruška s Vokrouhlíkem a jejich náskok na další závodníky se každým šlápnutím do pedálů ještě zvětšoval. Oba jezdci spolu hodně často trénují, takže velmi dobře znají svoji aktuální formu. Při závodech je to mezi nimi většinou souboj na posledních kilometrech, který rozhoduje. I tentokrát předvedl větší výbušnost v polední části tratě Jan Hruška a do cíle dojel před Vokrouhlíkem těsně první.

O třetí místo se bojovalo už v prvním okruhu ze dvou, to se o něj střídali čtyři jezdci a mezi nimi i jeden z lídrů českého profesionálního silničního týmu PSK - HV Whirlpool Petr Benčík. Z boje později vypadl kvůli poruše František Žilák a Benčíka se dokázal držet už jen Petr Tatíček. V cílové rovince závodu byla pak o pár vteřin rychlejší hvězda PSK - HV Whirlpool, Tatíček skončil čtvrtý. Páté místo vybojoval Luboš Kejval (Cyklotrenink.com).

V polovičním závodě, který se jel jen na jeden okruh pak zvítězil Petr Pilnáček z HSK-cycling teamu a mezi ženami mladá Jana Czeczinkarová ze Scott-Scania Kolín, která stejně dlouhý závod dokázala vyhrát i na minulé akci Cyklomaraton Tour v Benicích u Konopiště.

Závěr celé série je plánován už na další neděli, kdy odstartuje její poslední závod Agnesi Okolozlína přímo na náměstí Tomáše Garigue Masaryka ve Zlíně. Trať bude dlouhá 45 km a podle místních jezdců, to nebude vůbec jednoduché. Přihlášky se samozřejmě dají najít na www.cyklomaratontour.cz.