Kola, BMX, MTB

Snow Epic 2015

O víkendu se na sjezdovkách švýcarského Engelbergu neproháněli lyžaři, ale jezdci na kolech. Série několika závodů pro fatbike kola v rámci Europe’s Fatbike Festival. Festival začal ve čtvrtek 15. ledna a je to první zimní cyklistický festival. Mimo závodů pro fatbike byla součástí i výstava představující toto nové rychle se rozvíjející odvětví cyklistiky.
19. 1. 2015 Fotek: 10

Pořadatelé připravili pět závodů pro tři dny a závodníci se opravdu měli na co těšit. Ve čtvrtek se jel závod Furenalp Loop ve kterém závodníky čekalo 30km a 600m převýšení. Byl to zahřívací a nejméně náročný závod. Svým profilem připomínal klasický maratón horských kol s tím rozdílem, že se jelo na sněhu.

V pátek byly na programu tři závody. První dva s názvem Hrubni, kde se jelo opět 30km, ale tentokrát s převýšením a klesáním 900 metrů. Jak už název napovídá, závodníci v první jízdě vystoupali na Brunni Hütte a po přestávce se zase vydali zpátky. Třetím závodem byl noční paralelní slalom na sjezdovce Klostermatte.

V sobotu si závodníci vyšlápli převýšení 1000m na trati dlouhé 26 kilometrů na Trübsee, přes Gerschnialp. Po odpoledním vyhlášení vítězů byla připravená afterparty v mexickém baru Yucatan. Neděle byla demo dnem, kdy si návštěvníci mohli vyzkoušet jízdu na fatbiku na populárních sjezdovkách hory Titlis.

Hned první ročník přilákal závodníky z více než dvaceti zemí. Závodilo 101 mužů a 10 žen. Česko mělo v závodě hned čtyři zástupce. Tomáš Přibyl obsadil celkové 39., Radek Fuksa 48., Richard Novák 49. a Otta Matoušek 82. místo.